Půjčky na co si dát pozor
Spotřebitelským úvěrem si často domácnosti financují své potřeby, na které jim nezbývá z domácího rozpočtu prostor. Ovšem často se můžete dostat kvůli nepozornosti a chybám ve smlouvě do svízelné situace, kdy se z dlužené částky (cca. 50 000kč) stane částka až několikrát větší! Na co si tedy dát pozor?
nebankovní půjčka ihned na účet
Nedostatečná smlouva
Ze šetření České obchodní inspekce vyplynulo, že polovina smluv nebankovních věřitelů, kteří sjednávají spotřebitelský úvěr, nemá všechny zákonem stanovené náležitosti. Takže si vše důkladně prostudujte a smlouvu, kterou Vám daná nebankovní instituce nabídne prodiskutujte nejlépe z právníkem. Rozhodně nic nepodepisujte na místě a už vůbec ne pod nátlakem! Smlouvu si vezměte v klidu domů a vše si řádně počtěte.
Chybějící závazek věřitele: půjčky na co si dát pozor
Absence závazku věřitele, informovat spotřebitele, tedy dlužníka, o všech změnách RPSN sazby, k nimž dojde v průběhu trvání smlouvy. Zákon přitom uvádí, že věřitel může sjednat pouze takové podmínky změny RPSN sazby, které nejsou závislé výhradně na vůli věřitele. Pokud tedy chybí závazek věřitele, smlouvu nikdy nepodepisujte!
pujcka pred vyplatou ihned na ucet
Chybějící maximální výše spotřebitelského úvěru a výše splátek
Zákon říká, že smlouva musí obsahovat maximální výši spotřebitelského úvěru, stanovit výši jednotlivých splátek, jejich počtu a přesného časového rozvržení. Nejčastěji smlouvy neobsahují právě časové rozvržení jednotlivých splátek.
Jak se bránit, je-li smlouva už podepsaná
Nejpohodlnějším způsobem, jak předejít potížím se smlouvou, je být opatrný ještě před podpisem. Při čtení smlouvy dejte pozor na další dokumenty, na něž se smlouva odkazuje. Pokud některým složitým informacím nerozumíte, požádejte o zapůjčení ještě nepodepsané smlouvy domů. online půjčka bez registru
Co dělat pokud je smlouva podepsaná: půjčky na co si dát pozor
Co dělat, pokud je smlouva již podepsaná? Odstoupit od smlouvy je možné pouze tehdy, pokud to umožňuje smlouva samotná nebo právní úprava. Zákon obvykle takovou možnost stanoví pro porušení povinností druhé smluvní strany. Pokud ovšem k porušení nedojde z největší pravděpodobností máte smůlu.